czwartek, 24 października 2013

Jak zrobić opakowanie / folder na płyty CD lub DVD

Witajcie! Tak jak obiecałam przedstawiam dzisiaj szybki kurs jak zrobić opakowanie na płyty DVD lub CD. Już po ozdobieniu wygląda tak jak w poprzednim poście. Nie jest to nic skomplikowanego ale jeśli choć jednej osóbce się przyda, to znaczy że było warto :) Zapraszam:1. Zaczynamy od przygotowania bazy okładki oraz środkowej części - folder będzie na 3-4 płyty.

2. Oklejamy je dowolnymi papierami (później będzie to utrudnione) przyklejając na brzegach taśmą dwustronną lub klejem w taśmie a w środku smarując klejem w sztyfcie.

3. Oklejone już części folderu łączymy przeciągając dwa kawałki muliny lub sznureczka ozdobnego przez dziurki za pomocą grubej igły, tak aby zawiązać kokardkę na zewnątrz okładki.

4. Same kieszonki na płyty powstają z przeciętych na pół i oklejonych z jednej strony gotowych kopertek na płyty (do kupienia na setki za kilka złotych). Dzięki temu nie musisz się zastanawiać, czy płyta się zmieści, czy kieszonki są równe itd. Zawsze mają taki sam rozmiar - w moim przypadku 12,5cm x 6,2cm. Na końcu wystarczy za pomocą dziurkacza koła o wielkości 1,5" wyciąć półkole (od strony otworu kieszonki).
Dobrze, żeby kartonik do oklejenia kieszonki był po 1 milimetrze mniejszy z każdej strony - ale to już wedle uznania :). 


5. Jak już kieszonki gotowe to przyklejamy (np. na Magica) tyle ile potrzeba i folderek gotowy. Pozostało tylko ozdabianie :)

Jeżeli coś jest niejasne lub niewyraźne piszcie: freeideas@wp.pl

6 komentarzy:

 1. Myślę, że Twój kursik przyda się niejednej osobie. W domu mamy przecież płyty ze szczególnymi okazjami, które mają jakieś zwyczajne opakowania. Przecież wyjątkowość tych chwil można podkreślić również pięknym opakowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you so much for visiting my blog and entering my candy, you made my a very happy girl. She is lovely isn't she, the cat staring at you, it is a widget and if you want you can easily install this or another figure at your blog. You know have a new follower also and love your projects, have a lovely day, hugs, Marion

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much for your kind words :) I'm happy that you joined me! Even if you don't understand polish... I think pictures are more important and you can always ask me if you want to know sth :) Thanks again, have a nice day!

   Usuń
 3. No i kursik przydał mi się :) dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń